küüneseene laserhooldus

Küüneseene laserhooldus

Küüneseene laserhooldus


Kõige sagedasem varbaküünte seenhaiguste põhjustaja on Trichophyton rubrum, dermatofüüt, mis tungib küünevalli ja küüneplaadi alla, põhjustades küüne kolletumist, rabenemist ning paksenemist. Tingituna patogeeni lokalisatsioonist, siis pealekantavad kreemid on tihti ebaefektiivsed. Suukaudsed vahendid aga suurte kõrvalmõjudega ning paljudele patsientidele vähetulemuslikud. Alternatiivina, laserhooldus tapab küüneseene küünepadjas.

Protseduur

Protseduuri ajal, juhitakse intensiivsed laserpulsatsioonid tervele haigestunud küüne alale. Laserenergia läbib küüneplaadi, et kuumendada ja tappa seen küünepadjas. Protseduur kestab tavaliselt 10-20 minutit ning ei põhjusta kliendile valu, vaid ainult kerget soojustunnet protseduuri piirkonnas.

Tulemused

Laserpulsatsioonid tapavad küüneseene küüneplaadis, uus terve küüs kasvab vana asemele ligi 4-6 kuuga. Vaja läheb vähemalt kahte protseduuri 1 kuulise intervalliga. Resistentsemate juhtumite korral võib vaja minna ka lisaprotseduure

Hooldus enne ja peale protseduuri

  • Enne protseduuri lõika küüned maksimaalselt lühikeseks, et haigestunud küünepinda oleks võimalikult vähe.
    • Protseduurile võta kaasa üks paar täiesti kasutamata sokke ning ühed vahetusjalanõud koju minekuks.
  • Peale protseduuri määri 1 kuu jooksul jalgu ning varbaid 2 korda päevas mõne antimükootilise salviga (terbinafiin; clotrimasool; ketokonasool).
  • Hoia jalgu kuivade ning puhastena ning võimalusel ära kanna kaks päeva järjest samu jalanõusid.
  • Sokke ning jalgade kuivatamiseks kasutatavat rätikut pese vähemalt 60 kraadi juures.
  • Pärast kasutamist hoolda igal õhtul oma jalanõusid Cutasept Feet´ga.